Lodówki samochodowe i przenośne

.

Lodówki samochodowe i przenośne

Zepsuty termostat, awaria systemu chłodniczego, problem z agregatem, ubytek czynnika chłodniczego lub jego całkowity brak, rozszczelnienie instalacji freonowej, uszkodzenie sterownika.

Wymieniliśmy tylko kilka podstawowych problemów, z którymi zgłaszają się do naszego serwisu lodówek samochodowych w Warszawie klienci. Gdyby sporządzić szczegółową listę wszystkich awarii i usterek dotyczących lodówek TIR, zajęłaby ona co najmniej kilka stron. Jednak korzystanie z profesjonalnych usług serwisowych z pewnością pomoże szybko rozwiązać wiele problemów, a dodatkowo – uniknąć kolejnych. Jeśli nie chcesz narażać swojego urządzenia na poważne usterki, reaguj, kiedy jest na to właściwy czas. Odwiedź serwis lodówek samochodowych SKiC w Warszawie i ciesz się sprawną lodówką TIR w każdych warunkach.

Naprawa lodówek przenośnych

O tym, że kierowcy samochodów ciężarowych stanowią grupę, która korzysta z lodówek samochodowych niezwykle często, nie trzeba nikogo przekonywać. Mając na uwadze ten oczywisty fakt, należy zdawać sobie sprawę, że lodówki TIR, w odróżnieniu od lodówek turystycznych czy lodówek samochodowych, są znacznie bardziej intensywnie eksploatowane. To z kolei sprawia, że poszczególne elementy podlegają szybszemu zużyciu i są bardziej podatne na awarie oraz uszkodzenia. Naprawa lodówek i zamrażarek TIR stanowi proces znacznie bardziej zaawansowany i skomplikowany, jednak nasz profesjonalny serwis lodówek samochodowych również z nią radzi sobie doskonale. Bez względu na to czy posiadasz lodówkę IVECO, SCANIA, MAN, DAF czy Indel-B, w naszym serwisie poradzimy sobie z każdą usterką. Co najczęściej psuje się w lodówkach TIR? Na to pytanie trudno udzielić jednoznaczną odpowiedź. Wystarczy, że spojrzymy na samą konstrukcję lodówki samochodowej. Im nowocześniejszy model, tym więcej elektroniki i poszczególnych systemów. Właśnie dlatego, tak istotne jest podjęcie odpowiedniej decyzji przy zakupie. Warto zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy tak wielu zaawansowanych opcji, jakie dają najdroższe lodówki? Zarówno elektronika sterująca, jak i układ chłodniczy w takich lodówkach, mogą przysporzyć wielu usterek, zwłaszcza przy braku regularnych przeglądów. Dlatego podstawowa zasada, jaką powinien kierować się każdy właściciel lodówki samochodowej, to regularny przegląd. W naszej stacji diagnostycznej wykonamy go w sposób profesjonalny i kompleksowy. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który pozwoli na szybkie i precyzyjne sprawdzenie stanu poszczególnych układów i podzespołów. Zarówno naprawa lodówek przenośnych, jak i serwis lodówek samochodowych, wykonywane są w naszej siedzibie w Warszawie. Posiadamy także serwis w Koszalinie, co w znaczny sposób ułatwia korzystanie z naszych usług klientom z północnej Polski. Warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze usterki związane z lodówkami i zamrażarkami TIR.

Dlaczego lodówka TIR nie chłodzi?

Usterek i awarii lodówek samochodowych może być bardzo wiele, jednak sporo z nich ma ten sam objaw. Lodówka samochodowa nie chłodzi, przez co niemożliwe jest osiągniecie odpowiedniej temperatury schładzania. Ten popularny problem może mieć niezwykle wiele źródeł i tylko profesjonalna diagnostyka wykonana w renomowanym serwisie pozwoli ustalić przyczynę. Czasem awaria jednego elementu ma wpływ na nieprawidłowe działanie pozostałych podzespołów. Dlatego tak istotne jest wczesne zgłoszenie awarii na serwis lodówek samochodowych.

Brak czynnika chłodniczego

.

Tak wiele mówi się o freonie w lodówkach stacjonarnych i przenośnych. Wielu z nas jednak nie zdaje sobie sprawy, jak istotne jest znaczenie tego gazu dla sprawnego działania lodówki samochodowej. Freon-12, to najpopularniejszy rodzaj freonu, stosowany w lodówkach. Kiedy lodówka samochodowa nie chłodzi lub działa znacznie poniżej normy, może to oznaczać, że kończy się czynnik chłodniczy. Zarówno jego niska ilość, jak i całkowity brak, mogą skutkować brakiem chłodzenia. W tej sytuacji, należy sprawdzić stan instalacji freonowej. Na skutek wielu czynników, może bowiem dojść do jej rozszczelnienia, przez co freon stopniowo ulatnia się z lodówki. Pod żadnym pozorem nie należy uzupełniać freonu samodzielnie lub korzystać z usług niewiadomego pochodzenia. Nie jest to ani profesjonalne, ani bezpieczne i może skutkować trwałym uszkodzeniem lodówki.

Awaria termostatu

Termostat stanowi serce układu chłodniczego. To dzięki jego prawidłowemu działaniu, możliwa jest kontrola temperatury i utrzymanie jej na właściwym poziome. Termostat reguluje pracę lodówki, a jego uszkodzenie może powodować, że lodówka samochodowa nie wyłącza się. Zepsuty termostat może skutkować tym, że lodówka nie chłodzi w ogóle lub chłodzi zbyt mocno. Jeśli występuje problem z chłodzeniem, zawsze należy podejrzewać awarię termostatu. Często konieczna jest jego wymiana, pozwalająca przywrócić sprawną pracę lodówki.

Uszkodzenie sterownika lodówki

Układ sterujący w lodówce samochodowej zapewnia jej sprawne funkcjonowanie i jest połączony z innymi podzespołami. Sterownik lodówki samochodowej kontroluje pracę urządzenia i stanowi podstawowy element w układzie sterowniczym. Naprawa sterownika domowymi metodami jest w praktyce niemożliwa, z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki. W takich przypadkach jest ona niezbędna, by precyzyjnie oszacować problem z układem sterującym lodówką samochodową. Skuteczna naprawa lodówek przenośnych możliwa jest tylko wtedy, gdy serwis lodówek samochodowych dysponuje odpowiednim sprzętem.

Awaria agregatu

Lodówki samochodowe, podobnie jak stacjonarne lodówki i zamrażarki, posiadają sprężarkę, czyli – mówiąc fachowo – agregat chłodniczy. Jego uszkodzenie może skutkować tym że lodówka nie schładza produktów, mimo że nie doszło do ubytku czynnika chłodniczego. Wykonujemy naprawy agregatów Danfoss – niezwykle popularnych sprężarek stosowanych w lodówkach samochodowych. Naprawiamy także inne typy sprężarek w lodówkach samochodowych.

Zapchana instalacja freonowa

Naprawa lodówek TIR w dużej mierze związana jest z wykonaniem szczegółowej kontroli szczelności instalacji freonowej. Jest to konieczne, gdyż termostat i agregat mogą działać sprawnie, freonu może nie brakować, a mimo to, lodówka nie chłodzi. Gdzie tkwi problem? Otóż możemy mieć do czynienia z zapchaną lub zanieczyszczoną instalacją freonową. W dłuższej perspektywie, może to grozić uszkodzeniem termostatu lub sprężarki. Szczególnie groźne jest zatkanie filtra, odpowiadającego za osuszanie freonu. Profesjonalne czyszczenie instalacji freonowej może w szybki sposób przywrócić sprawność lodówce i zapobiec dodatkowym uszkodzeniom.

Naprawa lodówek TIR, oferowana przez serwis lodówek samochodowych SKiC Robert Aptacy, to gwarancja profesjonalnej diagnostyki, skutecznej naprawy i atrakcyjnych cen. Dbamy o to, by serwisowane u nas lodówki samochodowe opuszczały nasz serwis całkowicie sprawne. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Naprawa lodówek samochodowych | usługa drzwi w drzwiDla klientów z poza Warszawy

Nasz serwis uruchomił usługę drzwi w drzwi

polega ona na odbiorze urządzenia od klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL przed naprawą i odesłaniu go po naprawie w to samo miejsce lub miejsce wskazane przez zleceniodawcę na terenie POLSKI. 

Jeśli decydują się państwo na skorzystania z tej usługi prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego

"Zgłoszenie przeglądu lub awarii"

serwis lodówek INDEL B

Koszt usługi jest zależny od gabarytów urządzenia i formy płatności za usługę.