Naprawa osuszaczy powietrza

.

Jeśli zawodzi cię twój osuszacz lub widzisz że jego wydajność ostatnio znacznie spadła koniecznie zgłoś się do nas

Naprawa osuszaczy powietrza SKiC Robert Aptacy

oferujemy usługi w zakresie serwisu, przeglądów oraz remontów wszystkich typów osuszaczy powietrza

Naprawiamy i serwisujemy osuszacze domowe, osuszacze przemysłowe i osuszacze sprężonego powietrza

Osuszacze adsorpcyjne zakres czynności naprawczych – diagnostyka pracy osuszacza (pomiary kontrolne) – przeglądy serwisowe – wymiana rotora lub części eksploatacyjnych – modernizacja systemu rozprowadzania powietrza procesowego – kalibracja urządzeń pomiarowych – modernizacja automatyki sterowania osuszacza – wymiana filtrów – wymiana wentylatorów – wymiana grzałek Osuszacze adsorpcyjne zakres czynności naprawczych – badanie szczelności układu chłodniczego i ewentualna jego naprawa – wymiana kompresora – wymiana układu automatyki sterującej – wymiana wentylatora – wymiana lub naprawa wymienników (parownika, skraplacza) wykonuje te wszystkie czynności w naszym warsztacie naprawczym lub w przypadku dużych urządzeń i instalacji w miejscu zainstalowania.

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Najczęstsze przyczyny nieprawidłowego działania osuszaczy chłodniczych wynikają z braku serwisu i regularnych przeglądów technicznych. Urządzenia te podobnie jak większość z rodziny urządzeń chłodniczych mają dość rygorystyczne zalecenia techniczne, których nieprzestrzeganie skutkuje osłabieniem wydajności pracy, nadmiernym zużywaniem się urządzeń a nawet zniszczeniem. Każdy posiadacz osuszacza potocznie zwanego również odwilżaczem powietrza bez względu na jego zastosowanie czy to na potrzeby własnych mało metrażowych pomieszczeń czy też specjalistyczne firmy i instytucje np. budowlane wykorzystujące osuszacze przy budowie i wykończeniach średnich i dużych obiektów, muszą we własnym zakresie sprawdzać i czyścić wymiennik ciepła zwany w technice chłodniczej parownikiem, regularnie czyścić lub wymieniać maty filtracyjne, jeśli takowe są stosowane, nieustannie kontrolować i czyścić instalację i zbiorniki kondensatu.

Te trzy bardzo ważne elementy stałej opieki nad urządzeniem leżą w zakresie obowiązków użytkowników osuszaczy. Kolejnym ważnym elementem układu a z całą pewnością najważniejszym jest serce czyli układ chłodniczy. Dla zdziwionych pragnę wyjaśnić i podpowiedzieć, iż osuszacz to nic innego jak klimatyzator pracujący w funkcji osuszania. Tryb jego pracy polega na naprzemiennym wychłodzeniu a po określonym czasie wygrzaniu parownika. Po co wychłodzić, więc wilgotne powietrze przepływające przez bardzo zimny parownik pozostawia na jego okładzinach zamarznięte kryształki wody jednym słowem powietrze zostaje osuszone, po upływie kilku a nawet kilkunastu minut parownik musi zostać rozmrożony celem pozbycia się z niego zalegającego lodu. Naprawa osuszaczy powietrza

Realizowane jest to na kilka sposobów a mianowicie poprzez rozłączenie sprężarki chłodniczej i wtedy ciągle przepływające przez parownik powietrze o temperaturze powyżej +5oC w sposób naturalny roztapia zalegający lud, rozwiązanie to jest jednak dość rzadko stosowane w profesjonalnych osuszaczach ze względu na długi czas rozmrażania. W profesjonalnych i przemysłowych osuszaczach stosowane są dwa sposoby oszraniania z wykorzystaniem grzałek elektrycznych, lecz nisko temperaturowych maksymalnie 100oC lub z zastosowaniem zaworów przekierowania których celem i zadaniem jest odwrócenie pętli układu freonowego wtedy to parownik staje się skraplaczem i na odwrót.

Bardzo ważną rolę we wszystkich urządzeniach chłodniczych spełnia układ automatycznej regulacji i wysterowania, od prymitywnych gdzie w prosty układ elektryczny wpięty jest zegar czasowy z dwiema parami niezależnych styków sterujących, po złożone i coraz częściej stosowane sterowniki elektroniczne, które mierzą i regulują przepływ powietrza przez urządzenie, cały czas mierzą zawilgocenie powietrza /czasami zakładamy że w pomieszczeniu ma być określona wilgotność w określonej tolerancji i tu właśnie wykorzystywany jest element higrostatu dość ważny element całej układanki bardzo często stosowany w klimatyzacji precyzyjnej/. Nowoczesne urządzenia chłodnicze i co za tym idzie również osuszacze budowane są z zastosowaniem sprężarek inwenterowych czyli ze zmienną prędkością pracy silnika a więc ze zmienną wydajnością tu konieczne jest zastosowanie specjalnej elektroniki sterowniczej /w innych artykułach opiszę Państwu zasadę działania inwentura z zastosowaniem między innymi falownika/.

Przegląd i serwis osuszaczy wykonywany przez Nas i specjalizujące się w tym firmy polega oprócz wyżej wymienionych czynności na kontroli układu chłodzenia, a mianowicie kontroli ilości czynnika zbyt mała ilość czynnika skutkuje zmniejszeniem wydajności chłodniczej, im mniej czynnika tym układ smarowania sprężarki staje się mniej wydajny aż do momentu całkowitego braku smarowania a tu już chyba nie torba pisać, iż każdy silnik bez smarowania z całą pewnością straci kompresje bądź się po prostu zatrze. Kontrola czynnika, wiele razy spotykamy urządzenia serwisowane przez inne może mniej doświadczone może mniej przykładające się do tego tematu firmy w których czynnik został zawilgocony, zabrudzony lub nawet został dolany stary kwaśny czynnik.

Pamiętajmy czynnik zwany również freonem ma być oryginalny zgodny z wytycznymi producenta a jego ilość dokładnie odmierzona, wszystkie uchybienia w tej kwestii skutkują prędzej czy później nieodwracalnymi skutkami. Instalacja freonowa, czyli potocznie rurki najczęściej stosowane rurki miedziane. Instalacja musi byś zabezpieczona termicznie w przeciwnym razie będzie się na niej wykraplać kondensat który będzie zalegał w urządzeniu i prowadził do korozji elementów. Rurowanie musi być zabezpieczone od strony mechanicznej by np. pod wpływem drgań nie złamało się by przez przypadek nie zostało załamane zagięte przez użytkowników. Pamiętać należy iż zagięta rurka stanowi opór dla przepływającego przez nią czynnika co skutkuje dodatkowym rozprężaniem za miejscem przewężenia, miejsca te należy wymieniać na nowe ponieważ nie ma możliwości odgiąć tak rurkę by przywrócić jej poprzedni stan.

Naprawa osuszaczy powietrza

Naprawa osuszaczy powietrza SKiC Robert Aptacy, Serwis osuszaczy powietrza SKiC Robert Aptacy, Modernizacja osuszaczy powietrza SKiC Robert Aptacy, Remont osuszaczy powietrza SKiC Robert Aptacy

Naprawa lodówek samochodowych | usługa drzwi w drzwi

Dla klientów z poza Warszawy

Nasz serwis uruchomił usługę drzwi w drzwi

polega ona na odbiorze urządzenia od klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL przed naprawą i odesłaniu go po naprawie w to samo miejsce lub miejsce wskazane przez zleceniodawcę na terenie POLSKI. 

Koszt usługi jest zależny od gabarytów urządzenia i formy płatności za usługę.

serwis lodówek INDEL B