Wymiana czynnika chłodniczego R22 na retrofit

.

Wymiana czynnika chłodniczego R22 na retrofit, dostosowanie urządzenia do nowego czynnika chłodniczego. Od stycznia 2010 roku sprzedaż i używanie nowego – pierwotnego czynnika R22 jest całkowicie zabronione. Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt. c ppkt. (v) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2037/2000 w sprawie substancji zubożających warstwę ozonową używanie czynnika R22 będzie całkowicie zakazane począwszy od 2015 r.  Co bardzo ważne z początkiem roku 2010 czynniki HCFC można wykorzystywać jedynie do dopełniania ubytków urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. W tym celu wykorzystuje się wyłącznie odzyskane i poddane kompleksowej regeneracji wtórne czynniki HCFC.

Serwis Klimatyzacji i Chłodnictwa Robert Aptacy w trosce o interes naszych klientów posiadających urządzenia chłodnicze, urządzenia mroźnicze czy urządzenia klimatyzacyjne pracujące na czynnik chłodniczy freon R 22 a także działając z literą prawa daje możliwość:

  • wymiany całego urządzenia chłodniczego, mroźniczego czy klimatyzacji na nowe wolne od substancji zubożającej przystosowane do pracy na czynnikach ekologicznych z grupy HFC
  • wymiany ciągów i instalacji na R22 na nowe wolne od substancji zubożającej przystosowane do pracy na czynnikach ekologicznych z grupy HFC
  • przerobienie modernizacja instalacji z R22 na jeden z czynników z grupy HFC: R404A, R507, R407C
  • stosowanie retrofitu z R22 czyli stosowanie jednego z zamienników bezpośrednich takich jak R419A, R422D, R427A

R22 na retrofitWymiana czynnika R22 na retrofit

Nasz Serwis dysponuje odpowiednimi uprawnieniami, niezbędnymi narzędziami, wiedzą i długoletnim doświadczeniem pozwalającym wykonać każde z powyższych działań. Ponadto nasz serwis oferuje Państwu usługę odzysku czynnika chłodniczego R22 z niepracujących, uszkodzonych czy po prostu niewykorzystywanych urządzeń czy instalacji celem utylizacji lub oczyszczenia substancji kontrolowanej w firmie PROZON.

Czyszczenie gazu nawet R22 pozwala na jego stosowanie i wykorzystywanie w urządzeniach i instalacjach do roku 2015. Po tym roku nasz serwis dla firm stale współpracujących udzieli znacznych rabatów na odzysk i utylizację R22 oraz odzysk i utylizację oleju po R22.

SKiC Robert Aptacy zaleca nabycie nowych urządzeń na zamianę czynnika chłodniczego R22 jako że w dłuższej perspektywie jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne a co najważniejsze przyjazne środowisku.

.

 

SKiC Robert Aptacy zapraszamy do korzystania z naszych usług w zakresie naprawy i serwisu klimatyzacji i chłodnictwa

Mamy nadzieję, że zamieszczone na naszej stronie informacje zachęcą Państwa do kontaktu z naszą firmą w celu nawiązania współpracy.

Jeszcze raz pragnę Państwa bardzo zaprosić do korzystania z naszych usług w zakresie naprawy i serwisu agregatów wody lodowej wszystkich producentów

ponadto namawiam do korzystania z innych naszych usług.

R22 na retrofitWymiana czynnika chłodniczego R22

czynnik chłodniczy r22, freon r22 zamiennik, retrofit urządzeń chłodniczych, retrofit instalacji chłodniczej, koniec stosowania r-22, r-22 rozporządzenie unii europejskiej, zamienniki dla czynnika r22, wymiana urządzeń z r22, wymiana czynnika chłodniczego r22 warszawa, wymiana freonu r22 warszawa, wymiana czynnika ziębniczego r22 na retrofit warszawa, dostosowanie urządzenia do retrofitu, dostosowanie urządzeń po zmianie freonu r22 warszawa, odzysk freonu r22, odzysk i utylizacja freonu r22, odzysk i utylizację oleju po freonie r22, retrofit za r22, zamiennik za freon r22, utylizacja urządzeń po freonie r22, zamiana czynnika r22, chłodnictwo, r22, r407c, czynnik chłodniczy, czynniki chłodnicze, serwis urządzeń chłodniczych, czynnik r22, serwis chłodniczy, agregaty chłodnicze do chłodni, r22 czynnik, naprawa urządzeń chłodniczych, czynnik chłodniczy r407c, instalacja chłodnicza, zamiennik r22, zamiana czynnika chłodniczego hcfc na hfc

Naprawa lodówek samochodowych | usługa drzwi w drzwiDla klientów z poza Warszawy

Nasz serwis uruchomił usługę drzwi w drzwi

polega ona na odbiorze urządzenia od klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL przed naprawą i odesłaniu go po naprawie w to samo miejsce lub miejsce wskazane przez zleceniodawcę na terenie POLSKI. 

Jeśli decydują się państwo na skorzystania z tej usługi prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego

"Zgłoszenie przeglądu lub awarii"

serwis lodówek INDEL B

Koszt usługi jest zależny od gabarytów urządzenia i formy płatności za usługę.