Naprawa i serwis kostkarek do lodu

.

Serwis kostkarek do lodu

Naprawa i serwis łuskarek do lodu | Naprawa i serwis wytwornic lodu

wolnostojące i do zabudowy przemysłowe i specjalne chłodzone powietrzem jak i chłodzone cieczą.

Naprawa urządzenia do produkcji lodu wszystkich popularnych marek:  

Alpeninox , Apexa , Artserf , Bartscher , Brema , CAB , Clatronic , Classeq , Dexion , Edesa , Eurfrigor, FAG ,  Flonasa , Hendi , Hoshizaki , GICO, Icematic , IMC ,  IME ,  ITV , Kastel , Linea Blanca , Mareno , Manitowoc , Migel , NTF , RedFox , RM Gastro , Scostman , Simag, Soda Plus ,  Staff Ice System , Stalgast , Unold , Whirlpool

Naprawa łuskarek do lodu producentów takich jak :

Fagor,  RM Gastro, Brema, Stalgast, Simag, BARTSCHER, Wolf System, Scotsman

Naprawa kostkarek do lodu Alpeninox Naprawa kostkarek do lodu Apexa Naprawa kostkarek do lodu Artserf Naprawa kostkarek do lodu Bartscher  Naprawa kostkarek do lodu Brema  Naprawa kostkarek do lodu CAB Naprawa kostkarek do lodu Clatronic Naprawa kostkarek do lodu Classeq  Naprawa kostkarek do lodu Dexion  Naprawa kostkarek do lodu Edesa Naprawa kostkarek do lodu Eurfrigor Naprawa kostkarek do lodu FAG Naprawa kostkarek do lodu Fagor Naprawa kostkarek do lodu Flonasa Naprawa kostkarek do lodu Hendi  Naprawa kostkarek do lodu Hoshizaki Naprawa kostkarek do lodu GICO Naprawa kostkarek do lodu Icematic Naprawa kostkarek do lodu IMC  Naprawa kostkarek do lodu IME  Naprawa kostkarek do lodu ITV Naprawa kostkarek do lodu Kastel Naprawa kostkarek do lodu Linea Blanca  Naprawa kostkarek do lodu Mareno Naprawa kostkarek do lodu Manitowoc Naprawa kostkarek do lodu Migel Naprawa kostkarek do lodu NTF Naprawa kostkarek do lodu RedFoxNaprawa kostkarek do lodu RetigoNaprawa kostkarek do lodu RM GastroNaprawa kostkarek do lodu Scostman Naprawa kostkarek do lodu Simag Naprawa kostkarek do lodu Soda PlusNaprawa kostkarek do lodu Staff Ice System Naprawa kostkarek do lodu Stalgast  Naprawa kostkarek do lodu Unold Naprawa kostkarek do lodu WhirlpoolNaprawa łuskarek lodu Fagor Naprawa łuskarek lodu RM Gastro Naprawa łuskarek lodu Brema Naprawa łuskarek lodu Stalgast Naprawa łuskarek lodu Simag Naprawa łuskarek lodu BARTSCHER Naprawa łuskarek lodu Wolf System Naprawa łuskarek lodu Scotsman

Wykonujemy przeglądy, serwisujemy, dokonujemy napraw bieżących oraz oferujemy usługę konserwacji kostkarek i łuskarek do lodu.

Kostkarki do lodu potocznie zwane maszynami do lodu mogą być wykorzystywane przez użytkowników prywatnych i lokale gastronomiczne. Znacznie częściej można je jednak spotkać w restauracjach, barach, kawiarniach czy pubach. Kostkarki są jednak dość awaryjnym sprzętem, który powinien podlegać stałej kontroli serwisowej oraz regularnej konserwacji. Najczęstszą przyczyną awarii kostkarek do lodu jest ich nieprawidłowe użytkowanie przez niedoświadczoną obsługę punktów gastronomicznych. Kelnerzy mogą zbyt gwałtownie wciskać przyciski na urządzeniu, przeciążać je, bądź też zapominać o regularnej pielęgnacji i czyszczeniu. Na skutek nieprawidłowej eksploatacji może dojść do przegrzania się kompresora w kostkarce, co prowadzi do poważnych problemów i może trwale uszkodzić wewnętrzne mechanizmy sprzętu.serwis kostkarek do lodu Warszawa

.

 

Wymiana kompresorów stanowi jedyne, rozsądne rozwiązanie tego problemu. Obsługa gastronomiczna nie zdaje sobie również sprawy, że niska temperatura pomieszczeń może prowadzić do daleko posuniętej degradacji sprzętu. Bardzo prozaicznymi przyczynami, dla których kostkarka do lodu przestaje działać, są: przerwa w dopływie wody, bądź awaria instalacji elektrycznej. Zanim zabierzemy się za naprawę, bądź zadzwonimy po serwis, należy zastanowić się, czy nie doszło do tego typu usterki. Jeżeli kostkarka przestaje działać, może to być wynikową zalegających w kontenerze kostek lodu. Czyszczenie łuskarek jest zatem sprawą obligatoryjną i musi być wykonywane w regularnych odstępach czasu. W informatorach i regulaminie użytkowania łuskarek znajdują się wszelkie wytyczne odnoszące się do samodzielnej konserwacji urządzenia.
Wszystkie, pomniejsze awarie mogą być usunięte przez samego użytkownika. Jeżeli jednak nasza interwencja nie przyniosła wyraźnych rezultatów, pozostaje zadzwonić do serwisu i poprosić o przegląd techniczny urządzenia. Użytkownik może usunąć jedynie pomniejsze nieprawidłowości, jednakże ingerencja w stan faktyczny urządzenia może okazać się niezwykle zdradliwa. Serwis stały i doraźny powinien przyjechać jeszcze tego samego dnia i sprawdzić, czy jakaś część, albo podzespół nie uległy awarii. Narawa podzespołów może odbywać się w miejscu przechowywania łuskarki, jednakże przy większych awariach urządzenie powinno być zabrane do punktu serwisowego.

Przyczyny awarii urządzenia- urządzenie przestaje wytwarzać lód

Jeżeli kostkarka normalnie się włącza, jednakże nie wytwarza lodu, stanowi to bardzo wyraźny znak dla właściciela i zmusza go do podjęcia działań. Jednym z najczęstszych powodów zaprzestania wytwarzania lodu jest wyciek czynnika chłodniczego. W takim przypadku niezbędna zdaje się wymiana czynnika chłodniczego i sprawdzenie szczelności instalacji. Po wymianie czynnika wszystko powinno wrócić do normy.
Równie często zdarza się jednak, że system chłodzenia jest po prostu przeładowany i zapchany. W zależności od stopnia uszkodzenia sprzętu serwis może podjąć się jego oczyszczenia jak i zadecydować o wymianie poszczególnych elementów. Wymiana elementów eksploatacyjnych nie jest szczególnie obciążająca; właściciel urządzenia nie musi zatem obawiać się, że serwisant podejmie od niego bajońskie sumy.
Kostkarka, pomimo że wydaje się stosunkowo prostym urządzeniem, posiada rozliczne podzespoły i elementy eksploatacyjne, może ulec awarii na tysiąc różnych sposobów. Wśród najczęstszych przypadłości toczących kostkarki do lodu należy wymienić: uszkodzenie wiatraku chłodzącego, zaworu elektromagnetycznego, awarię zbiornia głównego czy też wspomniany już wyciek czynnika chłodzącego. Jeżeli w jednym momencie dojdzie do większej liczby awarii, wówczas należy zastanowić się nad przeprowadzeniem remontu kapitalnego. Remont kapitalny urządzeń jest o wiele korzystniejszy, aniżeli kupno nowych kostkarek (nowe urządzenie to wydatek rzędu 1000 zł. Najdroższe modele na rynku kosztują nawet do 2000 zł).
Łuskarki do lodu

Łuskarki i wytwornice do lodu (które są bardzo często mylone z łuskarkami) znajdują nieco inne zastosowanie aniżeli kostkarki. Głównym odbiorcą łuskarek są bowiem sklepy spożywcze i punkty gastronomiczne, które sprzedają określony typ żywności (np. ryby). Łuskarki wytwarzają lód na bieżąco i dostarczają go do wybranych miejsc. Lód może być wykładany na tace, na których znajdują się produkty przechowywane w niskich temperaturach. Łuskarka produkuje lód w postaci podłużnych płatków, które są często określane jako płatki śniegowe. Na tak ukruszonym lodzie można położyć na przykład ryby i owoce morze, które są ładnie wyeksponowane i od razu rzucają się w oczy klientom. Cena netto, za urządzenie średniej klasy, jest dość wysoka i kształtuje się w granicach od pięciu do dziesięciu tysięcy złotych.
Jako, że łuskarki podlegają ciągłej eksploatacji i produkują bardzo duże ilości lodu, muszą być poddawane regularnej kontroli technicznej. Nadzór techniczny nad urządzeniem powinien być powierzony sprawdzonemu serwisowi, który będzie konserwował urządzenie w regularnych odstępach czasu. Serwis naprawczy powinien wykonywać remonty planowe i awaryjne, gdyż nigdy nie wiadomo w jakim momencie dojdzie do awarii urządzenia.
Decydując się na zakup łuskarki należy wziąć pod uwagę kilka, najważniejszych parametrów: wydajność, chłodzenie, zużycie wody, pojemność zasobnika, wymiary, moc oraz napięcie. Standardowe łuskarki mają wydajność do 90-100 kg w czasie jednej doby, co jest stosunkowo dobrym rezultatem i na pewno wystarczającym dla zaopatrzenia w lód sklepy spożywcze oraz restauracje. Istotna jest także pojemność zasobnika łuskarki. Standardowe urządzenie powinno przechowywać około 20 kilogramów zmrożonego produktu.

Najwyższej klasy łuskarki mogą kosztować nawet 30000 złotych. Łuskarki nie posiadają własnego pojemnika zapasu, dzięki czemu są o wiele wydajniejsze i sprawdzają się w każdych warunkach. Ich wydajność jest znacznie zwiększona- w porównaniu do łuskarek klasycznych. Urządzenia są w stanie przerobić nawet do 400 kg lodu w czasie doby, co jest niezwykle istotne dla dużych zakładów produkcyjnych i supermarketów. Każda łuskarka o wyższej wydajności musi być regularnie serwisowana.

serwis kostkarek do lodu

Serwis kostkarek do lodu Warszawa, Naprawa łuskarek do lodu Warszawa, Naprawa wytwornic lodu Warszawa, Serwis kostkarek i łuskarek do lodu Warszawa, Serwis kostkarek do lodu SKiC Robert Aptacy, Serwis łuskarek do lodu SKiC Robert Aptacy, Serwis wytwornic lodu Warszawa POLSKA, Serwis kostkarek i łuskarek do lodu całą POLSKA, Serwis chłodniczy SKiC Robert Aptacy

Serwis kostkarek do lodu,Naprawa wytwornic lodu Warszawa, Naprawa łuskarek do lodu Warszawa, Serwis chłodniczy SKiC Robert Aptacy, Serwis kostkarek do lodu SKiC Robert Aptacy, Serwis kostkarek do lodu warszawa, Serwis kostkarek i łuskarek do lodu całą POLSKA, Serwis kostkarek i łuskarek do lodu Warszawa, Serwis wytwornic lodu Warszawa POLSKA, Serwis łuskarek do lodu SKiC Robert Aptacy

Naprawa lodówek samochodowych | usługa drzwi w drzwiDla klientów z poza Warszawy

Nasz serwis uruchomił usługę drzwi w drzwi

polega ona na odbiorze urządzenia od klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL przed naprawą i odesłaniu go po naprawie w to samo miejsce lub miejsce wskazane przez zleceniodawcę na terenie POLSKI. 

Jeśli decydują się państwo na skorzystania z tej usługi prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego

"Zgłoszenie przeglądu lub awarii"

serwis lodówek INDEL B

Koszt usługi jest zależny od gabarytów urządzenia i formy płatności za usługę.