Serwis lodówek WAECO MAN

.

LODÓWKA MAN TGA TGX TGS to wyjątkowo wdzięczne urządzenie które z całą pewnością należy naprawiać. Prostota wykonania pozwala na naprawę lub wymianę każdego podzespołu lecz nie w nowych lodówkach. Nowe Man BOX mają parownik ukryty w ściankach urządzenia i w przypadku rozsczelnienia lodówka nadaje się do utylizacji. Ewentualnie należy zainstalować nowy parownik wewnętrzny.

Najczęstsze awarie lodówki Man KuhlBOX

1. Uszkodzenie elektroniki rozruchowej sprężarki Danfoss 101N0220
2. Uszkodzenie elektroniki małej współpracującej z termostatem
3. Uszkodzenie termostatu mieszkowego w lodówce Man
4. Rozszczelnienie układu freonowego na wskutek ingerencji człowieka akcja nóż
5. Zatkanie układu freonowego w lodówce Man
6. Uszkodzenie sprężarki chłodniczej BD35F

Nasz serwis chłodniczy eliminuje wszystkie te uszkodzenia w następujący sposób:
Elektronika rozruchowa lodówki MANElektronika rozruchowa do lodówki samochodowej MAN to najczęściej spotykana elektronika do lodówek na 12 VDC / 24VDC. W 20% przypadków możemy ją reanimować lecz procent skuteczności jest niewielki. Radzimy więc klientom by się zbytnio nie nastawiać na niski koszt naprawy. Elektronika rozruchowa to stosunkowo drogi podzespół
Koszt elektroniki rozruchowej do lodówki samochodowej Man to 550,00 zł netto plus koszt jej wymiany.
Nasz serwis lodówek samochodowych radzi by elektronikę wymieniać na nową żywotność nowej to jakieś 5 lat natomiast na regenerowaną nie ma gwarancji.

Nieszczelność układu freonowego w lodówce samochodowej Man BOX

Serwis lodówek samochodowych ManStarsze lodówki firmy Waeco Man miały bardzo dobre i solidne parowniki ich rozszczelnieniu ulegał znikomy procent. W lodówkach starszych parownik instalowany był na tylniej ściance lodówki. Serwis chłodniczy mógł w dowolnym momencie do niego dotrzeć. W przypadku gdy z jakiegokolwiek powodu parownik został przebity nożem widelcem a nawet rozbitą butelką to potrafimy go naprawić oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Lutujemy tylko niewielkie rozszczelnienia. Niestety ostatnie czyli nowe lodówki mają słabsze chłodnice które tracą szczelność stosunkowo często w przypadku kiedy to właśnie Was spotka to nieszczęście nie martwcie się odbudowujemy lodówkę dokładnie tak jak starsze lodówki. Dokładamy nowy parownik na tylniej ściance lodówki wraz z elementem pomiarowym lodówki.

Nieszczelność może wystąpić również na elementach instalacji takich jak kapilara filtr, króciec połączeniowy itd… w tym przypadku nie powinno być większego problemu z usunięciem miejsca wycieku. Ważne jest jednak by stosunkowo szybko tę czynność wykonać to znaczy nie wolno pozostawić lodówki z otwartym układem freonowym na dłuższy czas.

Termostat do lodówki samochodowej Man TGA TGX TGS

Termostat do lodówki samochodowej ManStarsze lodówki miały na wyposażeniu termostaty mieszkowe, niezawodne solidne a co najważniejsze nie drogie. Koszt termostatu do lodówki Man to jakieś 118,00 zł netto plus koszt jego instalacji.
Natomiast w nowych lodówkach producent stosuje już elektroniczny pomiar temperatury i elektronikę sterującą temperatury. Bardzo często układ ten szwankuje lub się uszkadza. Czujka potrafi wskazywać różna pomiary na wskutek jej uszkodzenia mało tego lodówka może pracować dzień dwa i trzy tygodnie dobrze a tu nagle dwa dni lipa i znowu jakiś czas dobrze. Niestety to elektronika i wilgoć lepiej odrazu wymienić czujnik jak czekać na niepożądany efekt. Sama elektronika sterująca też daje nam często zarobić producent kiepsko ją zaprojektował jest nie odporna na wilgoć, skoki napięcia i bardzo długie czasy pracy.
Koszt naprawy układu sterowania temperatury w lodówce MAN to jakieś 180,00 – 250,00 zł netto.

Brak czynnika lub zatkany układ freonowy w lodówce Man

Należy pamiętać że lodówka MAN TGA TGX TGS to jednak lodówka przenośna, często narażona na szarpanie, podnoszenie, podskoki itd… W wyniku tego dochodzi do pęknięć instalacji lub miejsc połączeń poszczególnych podzespołów między innymi kontakt skraplacz sprężarka, skraplacz filtr – osuszacz. Koszt naprawy spawania lodówki Man to 50,00 zł netto za miejsca spawu.
W przypadku gdy układ jest rozszczelniony lub zatkany zawsze lodówka musi być poddana myciu układu freonowego, wymianie filtra – osuszacza, próbie szczelności. Dopiero potem możemy określić co to za usterka bez tych czynności żaden serwis lodówek samochodowych nie odgadnie czy lodówka ma zatkany układ freonowy czy też nie ma w niej gazu.

.

Koszt mycia układu freonowego lodówki Man to 250,00 zł netto

Uszkodzenie sprężarki chłodniczej BD35F w lodówce Man firmy WAECO

Serwis lodówek samochodowych Man TGA TGX TGSSprężarkę można utracić z wielu powodów: przewrócona lodówka w czasie pracy gdzie nie ma czujnika położenia lodówki lub jest on uszkodzony. Uszkodzenie sprężarki przez brak czynnika chłodniczego lub zatkany układ freonowy – tak tak nie ma obiegu nie ma smarowania nie ma smarowania to motor musi się zatrzeć. Sprężarka może się spalić na wskutek złego podłączenia napięcia zasilania lub nawet awarii elektroniki rozruchowej sprężarki.
Trafiliśmy na sprężarki w których pękały rury wewnątrz korpusu sprężarki wtedy kompresora zachowuje się tak jakby stracił wydajność to znaczy silnik pracuje lecz nie ma kompresji gazu.

Koszt sprężarki DANFOSS BD35F do lodówki Man to 650,00 zł netto plus koszt jej wymiany

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do korzystania z naszego serwisu lodówek samochodowych

Serwis lodówek samochodowych Man

Naprawa lodówek samochodowych, przenośnych
oraz lodówek turystycznych

Serwis Warszawa

Telefon : +48 501179381

Serwis lodówek samochodowych

Koszalin

Telefon : +48 794 777 508

Lodówki samochodowe Waeco MAN kühlbox, Naprawa lodówek Man kühlbox, Lodówki samochodowe Man, Serwis Lodówek samochodowych Man, Naprawa lodówek MAN TGA TGX TGS, serwisu lodówek samochodowych Man Koszalin, Serwis lodówek samochodowych Man, Serwis lodówek samochodowych Man TGA TGX TGS

Naprawa lodówek samochodowych | usługa drzwi w drzwiDla klientów z poza Warszawy

Nasz serwis uruchomił usługę drzwi w drzwi

polega ona na odbiorze urządzenia od klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL przed naprawą i odesłaniu go po naprawie w to samo miejsce lub miejsce wskazane przez zleceniodawcę na terenie POLSKI. 

Jeśli decydują się państwo na skorzystania z tej usługi prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego

"Zgłoszenie przeglądu lub awarii"

serwis lodówek INDEL B

Koszt usługi jest zależny od gabarytów urządzenia i formy płatności za usługę.