Technotrans alpha c 120-6 L

.

Technotrans alpha c 120-6 L – wymiana wymiennika płytowego i modernizacja ukłądu chłodzenia

 wymiana wymiennika płytowego

Nasz serwis został poproszony o naprawę Technotrans alpha c 120-6 L a dokładnie o zlokalizowanie miejsca wycieku czynnika chłodniczego i usunięcie nieszczelności.
Zleceniodawca przed naszą wizytą skorzystał z pomocy zaprzyjaźnionej firmy klimatyzacyjnej do usunięcia awarii jednak brak doświadczenia i znikoma znajomość chłodnictwa zemściła się natychmiastowym remontem.

Błędy które zostały popełnione przez naszych poprzedników:

– dokonana próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego powyżej dozwolonej wartości ciśnienia spowodowała powiększenie się nieszczelności
– do układu został dodany barwnik kontrast w dużej ilości co w konsekwencji za skutkowało przekroczeniem stanu maksimum /pamiętajmy że nie należy przekraczać stanów olejowych w systemach chłodniczych/
– serwis uzupełnił czynnik lecz nie wyczyścił brudnego wręcz zatkanego skraplacza co skutkowało nadmiernym ciśnieniem gazu

Technotrans alpha c 120-6 LNasz serwis zlokalizował nieszczelność w wymienniku płytowym co wskazywały plamy oleju w wodzie chłodzącej wałki, ponadto po rozpięciu układu wyraźnie było widać parowanie Azotu. Niestety wymiennik zastosowany w tym układzie jest dość specyficzny i wykonywany jest na zamówienie, czas oczekiwania na nowy wymiennik to od 6 do 8 tygodni a jego koszt jest znaczny.

.

Możemy jednak zastąpić oryginalny parownik stosując podobny pod względem wydajności i przepływu jednak należy dokonać modernizacji układu. Należy doposażyć układ nawilżacza w dodatkową chłodnice woda powietrze z kontrolą temperatur i sterowaniem wentylatora chłodnicy.
Po wymianie wymiennika na skutek błędów naszych poprzedników musieliśmy dokonać dodatkowe, kolejne czynności:

• wymiana filtra osuszacza z funkcją odkwaszania
• korekta ilości oleju w układzie chłodniczym
• osuszenie układu freonowego

Po dokonaniu wszystkich wyżej wymienionych czynności uruchomienie układu i kontrola wydajności urządzenia. Po naszej interwencji i po dokonanych czynnościach naprawczych system pracuje poprawnie i spełnia założenia producenta. Jednak zawsze należy:

• odnaleźć przyczynę powstania awarii
• kontrola wszystkich zabezpieczeń
• serwis nawilżacza i instalacji wodnej maszyny drukującej

Technotrans alpha c 120-6 L

Naprawa Technotrans alpha c 120-6 L, Serwis TechnoTrans alpha c 120-6 L, modernizacja alpha c 120-6 L Techno Trans, Naprawa nawilżacza offsetowego alpha c 120-6 L, Remont schładzaczy TechnoTrans alpha c 120-6 L

Naprawa lodówek samochodowych | usługa drzwi w drzwiDla klientów z poza Warszawy

Nasz serwis uruchomił usługę drzwi w drzwi

polega ona na odbiorze urządzenia od klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL przed naprawą i odesłaniu go po naprawie w to samo miejsce lub miejsce wskazane przez zleceniodawcę na terenie POLSKI. 

Jeśli decydują się państwo na skorzystania z tej usługi prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego

"Zgłoszenie przeglądu lub awarii"

serwis lodówek INDEL B

Koszt usługi jest zależny od gabarytów urządzenia i formy płatności za usługę.