Naprawa klimatyzacji, klimatyzacja warszawa

.

Klimatyzacja Warszawa. Klimatyzacja na dobre zadomowiła się w Polsce w mieszkaniach, biurach, obiektach przemysłowych a także w transporcie i innych dziedzinach naszego życia, z lepszym lub gorszym skutkiem sprawuje się dodając nam ulgi w upalne dni lub podgrzewa w jesienne chłody. Należy jednak pamiętać, iż nie serwisowana klimatyzacja nie schładza powietrza tylko naraża nasz budżet na straty poprzez nadmierne zużycie prądu, nie czyszczona klimatyzacja jest wylęgarnią zarazków i przyczyną wielu chorób. Ponadto nie serwisowana i zaniedbana klimatyzacja cały czas narażona jest na bardzo kosztowne awarie o których pragnę nadmienić w tym artykule.

Rolą klimatyzacji jest wystudzenie pomieszczeń lub nagrzanie ich, lecz co bardzo ważne urządzenia klimatyzacyjne mogą pracować w ściśle określonych warunkach pogodowych a mianowicie: Klimatyzacja może pracować – jeśli po stronie skraplacza utrzymuje się temperatura od – 17oC do maksymalnie 45oC. Dla urządzeń nowych wykorzystujących sprężarki inwerterowe z zastosowaniem nowego gazu R 410 temperatura minusowa może nawet spaść do -25oC, oczywiście Polska myśl techniczna obniżyła jeszcze tę temperaturę do -40oC poprzez zastosowanie układów zimowych. Zadaniem tego układu jest dobranie wydajności wentylatora skraplacza do warunków klimatycznych, podgrzanie kartera sprężarki, oraz podgrzanie lameli skraplacza cele –rozmrożenie i pozbycie się nadmiaru lodu.

Więc jeśli układ zimowy nie działa lub jego nastawy są błędne układ nie może dogrzewać poniżej zalecanych przez producenta temperatur. Pamiętajmy klimatyzacja to nie pompa ciepła i nie należy jej stosować do grzania.

Podstawową przyczyną nieprawidłowej pracy klimatyzatora prowadzącą do uszkodzenia jest brud. Brudny skraplacz nie pozwala wystudzić czyli skroplić czynnika przez co w układzie niebezpiecznie wzrasta ciśnienie, w klimatyzatorach z wyższej półki co prawda wyposażonych w presostaty inaczej czujniki ciśnienia następuje rozłączenie układu nie pozwalając na uszkodzenie sprężarki bądź rozhermetyzowanie się układu w starej instalacji freonowej, natomiast w urządzeniach prymitywnych wzrost ciśnienia spowoduje obniżenie wydajności, utratę kompresji w wręcz zatarcia sprężarki. Brudny parownik z kolei obniża przepływ powietrza przez jego lamele, nie pozwala w pełni odparować cieczy gazu co skutkuje zalaniem sprężarki i z całą pewnością w niedługim czasie doprowadzi do jej uszkodzenia. Brudne filtry w parowniku spowodują podobny efekt jak brudny parownik a ponadto są wspaniałą przechowalnią i wylęgarnią zarazków, chorób, a i praca w pomieszczeniu z brudną klimatyzacją nie należy do komfortowych.

Nasz serwis niejednokrotnie spotkał się z źle zainstalowanymi urządzeniami w których w wyniku rażących błędów dochodzi do awarii a to poprzez źle zainstalowane linie kondensatu tak zwane skropliny, zbyt długie linie freonowe lub znacznie przekroczone wysokości co skutkuje brakiem smarowania. Nawet zwykła niechlujność, urządzenia wiszące na jednym lub kilku kołkach montażowych drgają wprowadzając wibracje i niepotrzebny hałas. Pamiętajmy żeby wybierać tylko i wyłącznie zaufane firmy instalatorskie to może wiele kosztować.

Kolejną bardzo częstą przyczyną naszych odwiedzin jest brak czynnika chłodniczego, ubytki spowodowane są, bądź mogą być źle wykonanym montażem, niesolidnością poprzednich serwisantów bądź po prostu złą jakością urządzeń. Na naszym i tylko nie na Polskim rynku w większości spotykamy tanie urządzenia pochodzenia Hi…., pomijam iż są one wdzięczną kopią dobrych i cenionych urządzeń Europejskich producentów, lecz technika, materiały do ich produkcji dają wiele do życzenia. Moja rada nie kupujcie tanich urządzeń – to co tanie nie zawsze jest dobra, ale to tylko moje zdanie resztę pozostawiam w Państwa mniemaniu. .Wracając do tematu czynnika ważną rzeczą jest stosowanie dokładnie takich czynników, które zaleca producent, pomieszanie ich bądź zastąpienie innym freonem bardzo zagraża urządzeniu: konsekwencje – brak chłodzenia, ważenie się oleju. Uzupełnianie czynnika chłodniczego radzimy pozostawić tylko i wyłącznie serwisom dysponującymi odpowiednimi uprawnieniami, mającym długoletnie doświadczenie i wiedzę. Tylko doświadczony serwisant potrafi odpowiednio i poprawnie nabić klimatyzację.

Kolejnym zawodnym elementem klimatyzacji jest zawór przekierowania, odpowiedzialny on jest za zmianę trybu pracy z chłodzenia na grzanie i odwrotnie, jak również ma za zadanie w odpowiednich odstępach czasu rozmrozić urządzenie by np. parownik nie zaszedł lodem. Zawór ten bardzo żadko się psuje lecz to nie znaczy że nigdy najczęściej błędu należy doszukiwać się w elektronice sterującej a nawet w źle połączonych kablach sterowniczych. O ile kable można samemu posprawdzać tak manipulowanie przy elektronice sugerowałbym pozostawić fachowcę. Elektronika współgra z elementami kontrolnymi takimi jak czujniki temperatury czujniki ciśnień a nawet z czujnikiem wilgotności jak to ma miejsce w układach klimatyzacji precyzyjnej, dopiero po przeanalizowaniu sygnałów uruchamia poszczególne tryby pracy i steruje automatyką.

.

Kończąc zachęcam do komentarzy tego artykułu w odpowiedzi spróbuję pisać nowe pod państwa potrzeby.

Bardzo gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i korzystania z naszych usług.

Z porażaniem Robert Aptacy.

Mamy nadzieję, że zamieszczone na naszej stronie informacje zachęcą Państwa do kontaktu z naszą firmą w celu nawiązania współpracy.

Jeszcze raz pragnę Państwa bardzo zaprosić do korzystania z naszych usług w zakresie naprawy i serwisu agregatów wody lodowej wszystkich producentów

ponadto namawiam do korzystania z innych naszych usług.

klimatyzacja warszawa

klimatyzacja warszawa

 

 atyzacji Warszawa, Remont i serwis klimatyzacji Warszawa, Mycie i odgrzybianie klimatyzacji Warszawa, Przegląd i serwis klimatyzacji Warszawa, Solidny i tani serwis klimatyzacji Warszawa, montaż i serwis klimatyzacji, klimatyzator, klimatyzacja, klimatyzatory, klimatyzacja warszawa, klimatyzacja w domu, klimatyzator pokojowy, klimatyzacja domowa, klimatyzator split, klimatyzator domowy, serwis klimatyzacji, montaż klimatyzacji, klimatyzacja do domu, serwis klimatyzacji warszawa, klimatyzacja do mieszkania, nabijanie klimatyzacji, klimatyzatory pokojowe, klimatyzatory ścienne, czyszczenie klimatyzacji, klimatyzatory domowe, montaż klimatyzacji warszawa, napełnianie klimatyzacji, klimatyzacja w mieszkaniu, samsung klimatyzacja, klimatyzator lg, klimatyzator do mieszkania, klimatyzator samsung, chłodnictwo i klimatyzacja, klimatyzacja samsung, fujitsu klimatyzacja, klimatyzacja pokojowa, klimatyzator cena, montaż klimatyzacji cena, klimatyzator do domu, klimatyzacja w bloku, klimatyzacje domowe, mitsubishi klimatyzacja, klimatyzatory split, gree klimatyzacja, klimatyzacja warszawa, klimatyzacja warszawa

Naprawa lodówek samochodowych | usługa drzwi w drzwiDla klientów z poza Warszawy

Nasz serwis uruchomił usługę drzwi w drzwi

polega ona na odbiorze urządzenia od klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL przed naprawą i odesłaniu go po naprawie w to samo miejsce lub miejsce wskazane przez zleceniodawcę na terenie POLSKI. 

Jeśli decydują się państwo na skorzystania z tej usługi prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego

"Zgłoszenie przeglądu lub awarii"

serwis lodówek INDEL B

Koszt usługi jest zależny od gabarytów urządzenia i formy płatności za usługę.