Naprawa lodówek DAF 1794024

.

Firma SKiC Robert Aptacy już od roku 2004 naprawia i serwisuje lodówki samochodowe, przenośne, lodówki turystyczne oraz lodówko zamrażarki stosowane w pojazdach typu TIR.

Naprawiamy lodówki DAF 105, 1364410, 1425475, 1438587, 1725652, 1737582, 1794024

Najczęstsze awarie lodówki DAF 1794024

 1. Utrata wydajności chłodniczej sprężarki – usterka ta spowodowana jest długoletnią pracą lodówki często brakiem chłodzenia skraplacza lub przytkanej instalacji freonowej.
 2. Uszkodzenie mechaniczne sprężarki – usterka ta występuje w lodówkach które zostały wychylone wraz z kabiną i dostały rozkaz pracy.
 3. Awaria układu regulacji temperatury – naturalne uszkodzenie termostatu mieszkowego bądź elektroniki pomiarowej wraz z potencjometrem.
 4. Brak czynnika chłodniczego – freon jest bardzo rzadką substancją która potrafi ulatniać się przez aluminium oraz słabe luty w lodówce.
 5. Zatkanie instalacji freonowej – na skutek częstego odchylania lodówki z kabiną odrobina oleju wpływa w skraplacz a potem wtłaczana jest w filtr osuszacz. Niewielkie ilości oleju w naturalny sposób przetłoczone są z freonem ponownie do sprężarki lecz jeśli oleju jest za dużo wtedy dochodzi do zatkania kapilary i prowadzi do uszkodzenia sprężarki.
 6. Uszkodzenie wentylatora skraplacza – wszystkie urządzenia chłodnicze wymagają odpowiedniego skraplania gazu jeśli skraplacz zacznie zawodzić wtedy nie ma efektu odparowania a tym samym nie ma chłodzenia. Ponadto brak skraplania powoduje nadmierne ciśnienie w układzie co skutkuje utratą sprężarki.
 7. Uszkodzenie elektroniki rozruchowej sprężarki – w lodówce DAF stosowana jest bardzo dobra sprężarka chłodnicza firmy Danfoss BD35F współpracująca z elektroniką rozruchową 101N0210 lub pokrewną. Elektroniki te często ulegają awarii na wskutek złego podłączenia zasilania, pęknięć płyty elektronicznej oraz na wskutek starzenia się podzespołów elektronicznych.

Naprawa lodówek DAF 1794024

Wszystkie lodówki które trafiają do naszego serwisu w początkowej fazie poddawane są ekspertyzie. Polega to na dokładnym zdiagnozowaniu urządzenia pod kontem elektrycznym wszystkich podzespołów, kontroli podlega gaz jego wilgotność stopień zakwaszenia oraz ilość. W każdej lodówce kontrolowana jest praca sprężarki pobór prądu i wydajność chłodnicza. Na podstawie ekspertyzy właściciel lodówki informowany jest o usterkach, nie domaganiach, zagrożeniach i koszce naprawy. Koszt ekspertyzy lodówki samochodowej DAF to jedyne 100,00 złotych netto w przypadku gdy zleceniodawca reflektuje na naprawę koszt ten leży po stronie naszego serwisu.

Serwis lodówek DAF 1794024

Serwis lodówek samochodowych polega na:

 • Dokonaniu ekspertyzy lodówki. Na jej podstawie właściciel informowany jest o stanie faktycznym urządzenia o zagrożeniach i nie domaganiach.
 • Lodówki oddane do serwisu są myte /skraplacz oraz wnętrze lodówki/
 • W lodówce oddanej do serwisu zawsze wymieniany zostaje filtr freonowy i wymieniony zostaje gaz na nowy i suchy.
 • Wentylator zostaje oczyszczony sprężanym powietrzem.
 • Elektronika rozruchowa sprężarki zostaje wymyta alkoholem i osuszona przed ponownym włączeniem.
 • Układ regulacji temperatury zostaje skontrolowany i w przypadku niewłaściwej pracy zostaje poprawiony lub nawet wymieniony na nowy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy w zakresie innych czynności oraz podzieleniem się swoją opinią na Naszej stronie Google.

Naprawa lodówek samochodowych, przenośnych
oraz lodówek turystycznych

Serwis Warszawa

Telefon : +48 501179381
 

Naprawa lodówki samochodowej DAF 1794024, Serwis lodówek TIR DAF 1794024, Systemy Klimatyzacji i Chłodnictwa Robert Aptacy naprawa lodówek DAF 1794024, Systemy Klimatyzacji i Chłodnictwa Robert Aptacy serwis lodówek DAF 17924024

Naprawa lodówek samochodowych | usługa drzwi w drzwiDla klientów z poza Warszawy

Nasz serwis uruchomił usługę drzwi w drzwi

polega ona na odbiorze urządzenia od klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL przed naprawą i odesłaniu go po naprawie w to samo miejsce lub miejsce wskazane przez zleceniodawcę na terenie POLSKI. 

Jeśli decydują się państwo na skorzystania z tej usługi prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego

"Zgłoszenie przeglądu lub awarii"

serwis lodówek INDEL B

Koszt usługi jest zależny od gabarytów urządzenia i formy płatności za usługę.