Utylizacja czynników chłodniczych
Utylizacja czynników chłodniczych | SKiC Robert Aptacy — Chłodnictwo przemysłowe
Utylizacja czynników chłodniczych, o wysokim współczynniku GWP, który wynosi mniej niż 1.700 przekłada się na zużycie, sposób funkcjonowania, a ponadto na koszty eksploatacyjne. Pełnimy usługi zgodne z wytycznymi UE oraz najnowszymi zarządzeniami, niezmiennie zachowując przy tym sumienność, zaufanie i uczciwość. Wykorzystywanie ekologicznych czynników chłodniczych o niskim współczynniku oddziaływania na środowisko, przyczynia się również do zwiększenia bezpieczeństwa w okresie żywotności. Naszym Klientom zapewniamy odpowiedni bilans CO2 oraz stałą produktywność układu chłodniczego, nawet przy występowaniu bardzo wymagających warunków zewnętrznych.
Do czynniki chłodnicze z grupy HCFC (inaczej chloro‑, bądź chlorofluoropochodne węglowodorów) należą m.in czynniki R22 lub inne substancje, w których domieszki w ilości większej niż 1% mas są zabronione, a ich stosowanie wysoko karane. Wysoki współczynnik oddziaływania na Środowisko (GWP) wynosi aż 1810 t., a w konsekwencji potencjał niszczenia ozonu (OPD) na poziomie 0,055 bezpośrednio oddziałuje na wykorzystanie substancji. 1 stycznia 2015 r substancja R22 została całkowicie wycofana ze względu na zastrzeżenia dotyczące jej struktury oraz właściwości termodynamicznych. Rozporządzenie F‑gazowe mówi, iż od wyżej wymienionego terminu wprowadzony został zakaz stosowania maszyn z czynnikiem chłodniczym HCFC-22, inaczej zwanym R22.
Spis treści:
Regeneracja czynnika chłodniczego
Do regeneracji czynników chłodniczych wykorzystujemy nowoczesne formy odzysku lub też bezpośrednie funkcjonowanie układu freonowego. W stacje do odzysku czynnika chłodniczego zestawiamy oryginalną strukturę substancji, właściwości, a nawet jej skład. Do ubytku przez zawór bezpieczeństwa prowadzi zbyt wysokie ciśnienie, dlatego należy pamiętać o zabezpieczaniu butli przed jej przegrzaniem. Specjalistyczna wiedza jaką posiadamy połączona z kreatywnością oraz umiejętnością natychmiastowego działania w stresie oddziałuje na Nasze referencję oraz czas wykonywanej pracy. Butle, które wykorzystujemy wyróżniają się szczególną odpornością na warunki zewnętrzne, deklaracją zgodności z normami UE oraz wszelkimi normami krajowymi i lokalnymi. Specjalistyczne butle ze znakiem „π” („Pi”), informują Nas, iż jest to butla do odzysku czynników z grupy HCF lub HCFC. Legalizacja stanowi nierozłączny element odzysku czynnika chłodniczego, wprowadzając regularną, zgodną z normami eksploatację, w tym testy szczelności. Maksymalne ciśnienie wynosi 48 BAR, które wskutek temperatury zewnętrznej może być jeszcze wyższe, niż temperatura deklarowana.
Wykonujemy aktywności związane z regeneracją czynników chłodniczych z grup takich jak: CFC, HCF i HCFC. Struktura substancji roboczej oraz jej elastyczność (czynnika chłodniczego) niesie za sobą różnego rodzaju zmienne. Zalecenia związane z eksploatacją systemów HVAC/R w sposób wyraźny informują, że gdy ubytek czynnika chłodniczego jest większy o 30% zalecany jest jego całkowity odzysk, przeważenie, a także jego zabezpieczenie. Mieszaninami zeotropowymi czynników chłodniczych mogą być R404A, R410A, R452A. Forma substancji, a tym bardziej jego chemiczna struktura oddziałuje na krzywą temperaturową, w tym różną temperaturę wrzenia. Za przykład możemy przyjąć np. R404A, który jest mieszaniną substancji takich jak: R‑125, R‑143a, a także R‑134a w następujących proporcjach: 44/52/4 (%). Ta trzyskładnikowa substancja wywiera na Użytkowniku działania związane z regularną eksploatacją i badaniem układu za pomocą Azotu Technicznego, bądź detektorów nieszczelności.
.
Zabezpieczenie czynników chłodniczych
Posługujemy się nowoczesnymi formami odzysku i utylizacji czynnika chłodniczego, łącząc je z wysoką elastycznością, jak i minimalnym czasem zmiany substancji. Wykorzystujemy ekologiczne rozwiązania, aby nie wpływać na globalne ocieplenie, a przy tym na warstwę ozonową. Skuteczne czynniki chłodnicze, których GWP jest o ok. 68% mniejszy od tradycyjnych czynników. Zredukowana ilość śladu węglowego wpływa na renomę przedsiębiorstw. Sezonowa sprawność układu, która wyrażana jest za pomocą SEER lub SCOP, względem tradycyjnych układów jest większa o blisko 37%. Modyfikacja i optymalizacja kosztów zużycia w aspekcie krótko i długofalowym umożliwia Nam działanie ze szczególną dokładnością, niezależnie od warunków i temperatury, panującej na zewnątrz. Naszą Firmę szczególnie charakteryzuje wytrwałość w dążeniu do perfekcji!
Aby uniknąć wszelkich ubytków, które mogą skutkować wysokimi karami, należy pamiętać o aktywnościach związanych z odpowiednim zabezpieczeniem oraz przechowywaniem czynników chłodniczych. Czynniki chłodnicze z grupy CFC, HCFC oraz HFC zabezpieczone powinny być w specjalnych butlach o ciśnieniu maksymalnym, które wynosi aż 48 BAR. Klasyfikacja oraz oznaczenie czynnika chłodniczego pod kątem jego właściwości umożliwia Nam dokładną ocenę zużycia. Stosujemy innowacyjne metody, których zadaniem jest całkowity odzysk czynnika chłodniczego, zgodnie z wymogami UE. Ryzyko ubytku, bądź co gorsza jego zniekształcenia zmniejszają zaawansowane stacje do odzysku czynnika chłodniczego. Elastyczność jaką oferujemy w obrębie dowolności wyboru metodyki odzysku czynników wpływa na czas działania oraz wszelkie związane z nim koszty operacyjne.
Proekologiczne działania wywierają wpływ na funkcjonowanie układów chłodzenia, a mianowicie maszyn i wszelkiego sprzętu chłodniczego. Przeznaczeniem PreVision® jest dążenie do jak najwyższej sprawności, elastyczności oraz utrzymania bezpieczeństwa w każdej chwili. Aktywności predykcyjne i zapewniające ochronę wspomagają utrzymywanie stałych warunków w zakresie temperatury, przepływu i ciśnienia. Oferujemy stały odbiór ciepła, spełniający wszelkie wymagania Użytkownika lub personelu. Skontaktuj się z Nami już dziś!
.
Odzysk czynnika chłodniczego
Świadczymy fachowe usługi doradztwa i optymalizacji w obrębie zarządzania substancjami fluorowanymi. Analizujemy czynniki chłodnicze pod względem zużycia lub nawet i jego stopnia degradacji, wpływając tym samym na chłodzenie elementów mechanicznych. Wykonujemy testy sprawnościowe o wysokiej dokładności pomiarowej z możliwości rozszerzania, umożliwiając przedwczesne działania. Wilgotność czynnika chłodniczego, jak i zawartość gazów nieskraplających zgodnie z normami powinna wynosić więcej niż 1,5% obj.
Niski bilans CO2 urządzeń, jak i wszelkiego sprzętu chłodniczego wpływa na koszty operacyjne. Weryfikacja zużycia oraz właściwości termodynamicznych substancji (czynnika chłodniczego) oddziałuje na funkcjonowanie obiegu chłodniczego. Krzywa temperaturowa uzależniona jest od temperatury roboczej oraz środka chłodzącego. Do wysokiej elastyczności w zakresie technologii chłodzenia prowadzą różne zmienne, w tym np. warunki, panujące na zewnątrz, a także żądana temperatura. Czynniki z grupy HCFC lub HCF są nieodłącznymi elementami maszyny, części mechanicznych oraz oddziaływania na środowisko. Obowiązki Użytkownika, które wynikają z najnowszych dyrektyw/rozporządzeń UE mają za zadanie utrzymanie niskiego współczynnika GWP i COP.
Bezpieczeństwo Użytkowników, wysoki współczynnik sprężania substancji, a co najważniejsze wzorowe właściwości stanowią odzyski czynników chłodniczych, o wysokim lub niskim współczynniku GWP/ODP. Odzyskujemy substancje zubożające (fluorowane) wraz z możliwością analizy spektrochemicznej oleju sprężarkowego. Osiągaj niewiarygodne wyniki dzięki współpracy z Naszą Firmą!
.
Demontaż urządzeń chłodniczych
Pełnimy profesjonalne usługi w zakresie demontażu urządzeń, a także sprzętu, który ma na celu utrzymanie optymalnych warunków w każdym momencie. Stosujemy innowacyjne formy chłodzenia, wykorzystujące m.in. odzysk ciepła, chłodzenie swobodne lub też ciepło odpadowe. W swoim asortymencie posiadamy chillery procesowe z zakresu wydajności od 1 kW aż do 1,5 MW. Zachowujemy przy tym stałe wartości temperatury. Zmienne, którymi są przepływ i ciśnienie nominalne oddziałują na odbiór ciepła, a ponadto ma ilość rbh. elementów mechanicznych. Nieograniczone możliwości, które pozytywnie przełożą się na działalność Twojego przedsiębiorstwa!
Prowadzimy aktywności związane z utylizacją wszelkich urządzeń chłodniczych. Pełnimy usługi fachowego doradztwa i wparcia w zakresie utylizacji czynników chłodniczych. Naszym Klientom na każdym kroku gwarantujemy przy tym bezpieczeństwo, rzetelność oraz uczciwość. Ze względu na dostęp do działów logistycznych, oferujemy atrakcyjne wyceny, a co za tym idzie możliwość natychmiastowego działania. Nasza wykwalifikowana kadra na tle konkurencji wyróżnia się specjalistyczną wiedzą, którą posługujemy się od blisko 20 lat.
Zajmujemy się serwisem, naprawą, sprzedażą, a także wynajmem wszelkiego sprzętu chłodniczego, w tym różnego rodzaju agregatów wody lodowej renomowanych marek o dowolnych mocach, gabarytach i przeznaczeniach. Jesteśmy w stanie również zbudować oraz zmodernizować układy HVAC. Na każdym kroku dbamy o szczegóły oraz dążymy do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest stałe bezpieczeństwo i zadowolenia Użytkownika. Serdecznie zapraszamy do nawiązania współpracy z Naszą Firmą, dzięki której nie pozwolimy na przestój Twojej działalności. Zaufało Nam ponad tysiąc Klientów — możesz być następny!
.