Naprawa i Serwis schładzaczy MGE

Już od ponad 8-śmiu lat naprawiamy i serwisujemy schładzacze do wody stosowane w poligrafii i nie tylko

Naprawa i serwis schładzaczy wody MGE

Rezygnując z dokonania koniecznego przeglądu serwisowego schładzaczy wody, wiele firm poligraficznych – a przede wszystkim duże drukarnie – narażają się na niepotrzebne koszta. Oszczędność na serwisie może doprowadzić w przyszłości do większej awarii. Naprawa schładzaczy wody MGE jest już dużo droższa. Zobacz, jak uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek i zachować żywotność firmowego sprzętu na dłużej.

Ekstremalne warunki pracy

Schładzacze wody pracują często w ekstremalnych warunkach, gdzie panuje bardzo zakurzone powietrze. Z tej też prostej przyczyny schładzacz wody wymaga częstego serwisowania. Z niewiadomych przyczyn wiele drukarni rezygnuje z tego rodzaju usługi. Po jakimś czasie przekonują się, że lepiej było wezwać serwis SKIC Robert Aptacy, niż ponosić dużo większe koszta związane z usunięciem awarii. Serwis schładzaczy wody MGE pozwoli Ci zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów oraz pieniędzy. Nie ma sensu płacić podwójnie i tracić na:

 • kosztownej naprawie schładzacza wody
 • przestoju w pracy drukarni

Sprawnie działający ochładzacz wody gwarantuje uzyskanie wzrostu oraz poprawę jakości produkcji.

Co może być przyczyną zepsucia schładzacza MGE?

Do komory z roztworem wody dostaje się kurz, który sprawia, że urządzenie nie działa tak jak powinno. Schładzacz wody nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z wyfiltrowaniem lub zatrzymaniem kurzu przez filtry. Zepsuty wymiennik płytowy uniemożliwia swobodny przepływ medium wody, co powoduje zaleganie wody we wnętrzu schładzacza wody. Jest to niebezpieczne dla urządzenia, ponieważ zatrzymana woda w wymienniku może zamarznąć. A wtedy – jeśli lód rozsadzi komory wymiennika – czeka Cię kosztowna naprawa. Przegląd i serwis schładzaczy wody MGE wykonany przez firmę SKIC Robert Aptacy może temu zapobiec.

Jak wygląda serwis schładzaczy wody MGE?

Zanim SKIC Robert Aptacy dokona serwisu schładzacza wody MGE, potrzebny będzie przegląd urządzenia. Przy każdym przeglądzie schładzacza wykonujemy dokładne mycie urządzenia tak, aby pozbyć się wszechobecnego kurzu. Skraplacz dokładnie myjemy, wykorzystując chemię – jej zadaniem będzie ochrona przed kurzem. Dokładnie czyścimy też parownik oraz łopaty wirnika. Nie obędzie się również bez mycia komory z alkoholem z osadów i farby.

Przegląd schładzacza to również wymiana filtrów układu cieczy. Na przegląd schładzacza składa się też kontrola pompy wodnej lub pomp, kontrola obecności freonu w układzie freonowym, kontrola zawilgocenia freonu i jego filtra. A także kontrola i pomiary :

 • obecności i wysokości słupa oleju
 • zakwaszenia oleju
 • wydajności sprężarki
 • linii freonowej
 • układu rozprężnego i jego kalibracja (w razie potrzeby)
 • prądów
 • oporności do masy

Przegląd schładzacza wody to nie wszystko. Równolegle do czynności przeglądu warto wykonać serwis schładzacza wody MGE. SKIC Robert Aptacy dokona wymiany i pełnych serwisów urządzenia (wentylatora wraz z pomiarem prądu i pompy lub pomp wymuszających). Oprócz wymiany filtra freonu i oleju sprężarki Twój ochładzacz wymaga osuszenia instalacji freonowej. W ramach serwisu wykonujemy również:

 • próbę szczelności z wykorzystaniem azotu technicznego
 • kontrolę grzałek ich przebicia do masy i uzyskiwanej temperatury
 • kontrolę i mycie elementu rozprężnego
 • kalibrację układu rozprężnego
 • pomiaru prądów sprężarki

Naprawa schładzaczy wody MGE – co trzeba zrobić?

MGE, serwis chłodniczy warszawa, technotrans, schładzacz wody poligrafia, przegląd nawilżaczy poligrafia, przegląd nawilżaczy drukarnia, parametry roztworów nawilżających, naprawa schładzaczy wody, serwis schładzaczy wody, przegląd i serwis nawilżaczy formy, serwis nawilżaczy, agregaty chłodnicze, agregat wody lodowej, agregaty wody lodowej, chillery, wytwornica wody lodowej, serwis chłodniczy, chiller do wody, chillery przemysłowe, wytwornice wody lodowe, Serwis schladzaczy wody MGE

Naprawa lodówek samochodowych | usługa drzwi w drzwiDla klientów z poza Warszawy

Nasz serwis uruchomił usługę drzwi w drzwi

polega ona na odbiorze urządzenia od klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL przed naprawą i odesłaniu go po naprawie w to samo miejsce lub miejsce wskazane przez zleceniodawcę na terenie POLSKI. 

Jeśli decydują się państwo na skorzystania z tej usługi prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego

"Zgłoszenie przeglądu lub awarii"

serwis lodówek INDEL B

Koszt usługi jest zależny od gabarytów urządzenia i formy płatności za usługę.